Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Potřebujete poradit? Napište nám svůj dotaz a naši odborníci se Vám pokusí odpovědět. Přidat dotaz >>

 


Diskuse (190 komentářů)

Míla, (03. 01. 2013 15:45) Reagovat
Pamatuji si, že jsem jako malá trpěla lišejem a teď se mi znovu objevuje. Nevím, jestli je to on. Je o kusy suché kůže na pažích...To asi nemusí být zákonitě lišej. Nevyznáte se v tom někdo, prosím...Děkuji.
Hanka, (16. 01. 2013 10:53) Reagovat
Mnohá kožní onemocnění mají podobný průběh a podobně vypadají. Lišej by to mohl být, ale možná jde jen o reakci na zimu. Já během zimy, když se nemažu krémy, tak mi také schne pokožka - na rukou i na obličeji.
Petr Kaplan, (16. 02. 2013 15:59) Reagovat
Dobrý den,moje přítelkyně se od malinka léčí s atopickým ekzémem, asi je zde zbytečné vysvětlovat jaké stavy měla a kolik si vytrpěla. Zkusili jsme na doporučení kožařky snad všechny možné metody léčení, ale všechny neúspěšné. Poté jsme narazili na určitou formu přírodních produktů, které řeší jak důsledky " kožní" tak i příčiny autoimunitního onemocnění " střeva" a to byl zásadní krok ke zlepšení a vyřešení atopického ekzému. U doktora jsme se setkali pouze s řešením důsledků, tedy mazejte si to tímhle a tímhle, ale nikdo neupozornil na vnitřní problémy. Zdali by jste měli zájem rádi poradíme dané produkty prostřednictvím emailu, nechceme tu dělat nikomu reklamu. mrkaplan@email.cz.
Mardusa, (05. 03. 2013 11:14) Reagovat
Dobrý den,jsem zdravotní sestra na dětském oddělení. Nyní od srpna bojuji s atopickým ekzémem, který mám již potvrzený na pracovním lékařství a byla jsem z JIP přeřazená na standartní oddělení. Do zaměstnání jsem po 2 měsíční pracovní neschopnosti nastupovala zcela vylečená a nyní mám po týdnu opět všechny příznaky zpět, jsem neštastná, nevím co dělat ani čím atopický ekzém léčit. Od kožního lékaře mám lokální kortikoidy a čistý glycerín na promaštění kůže. Kortikoidy zatím nemažu, mám pocit, že mi narušily ochrannou funkci kůže,ale promaštování nepomáhá...existuje něco lepšího, co pomůže?? a mám odejít z práce???Děkuji za odpověď
Klara, (06. 03. 2013 08:22) Reagovat
Dobry den, z vlastni zkusenosti bych doporucila vydat se cestou celostni mediciny, protoze ekzem ma puvod v oslabeni vnitrnich organu a take v psychice, i kdyz si to vubec nemusime uvedomovat, ze nejaky problem mame. Neni to cesta pohodlna a mozna vam bude i trochu proti srsti, kdyz pracujete v klasickem lekarstvi, ale ja jsem zjistila ze jine cesty k vyleceni ekzemu neni. Mam jej od detstvi a je mi malo pres 30, zkusila jsem toho opravdu spoustu. Hodne stesti.
Nika Mazániková, (06. 03. 2013 09:03) Reagovat
Zdravím všechnyLéta jsem trpěla atopickým ekzémem, až v posledních týdnech v mých 30ti letech jsem se ho (doufám, že navždy) konečně zbavila, stalo se tak díky produktu české firmy podporující ekologii a přirozený přístup ke zdraví, kterou jsem se po mých báječných zkušenostech rozhodla podporovat a pomáhat dalším lidem podobné změny na sobě také pozorovat a nestačit se divit pokud by někdo chtěl podrobnější informace a návod, jak se k produktům dostat(v obchodě je nekoupíte) napište mi na email Nika.projekt.srdce@centrum.cz přeji krásný den všem Nika
Aneta, (12. 03. 2013 07:23) Reagovat
Atopický ekzém mě trápí, ale bohužel nemám moc důvěru k produktům, které se nedají sehnat volně v lékárně.
Veronika, (27. 03. 2013 09:39) Reagovat
Kvůli některých nepravdivým reklamám se mnozí domnívají, že všechny přípravky volně dostupné jsou bez účinku, ale tak to není. Najdete i hodně kvalitních přípravků, ale je fakt, že by se člověk měl řídit spíše tím, co mu doporučí lidé v okolí, popřípadě lékař či lékárník.
Petruš, (03. 04. 2013 10:20) Reagovat
Potíž je v tom, že u atopického ekzému každému zabírá něco jiného a mnohdy ani odborníci nedokáží spolehlivě poradit.
Petruš, (05. 04. 2013 05:29) Reagovat
[quote name="Klara"]Dobry den, z vlastni zkusenosti bych doporucila vydat se cestou celostni mediciny, protoze ekzem ma puvod v oslabeni vnitrnich organu a take v psychice, i kdyz si to vubec nemusime uvedomovat, ze nejaky problem mame. Neni to cesta pohodlna a mozna vam bude i trochu proti srsti, kdyz pracujete v klasickem lekarstvi, ale ja jsem zjistila ze jine cesty k vyleceni ekzemu neni. Mam jej od detstvi a je mi malo pres 30, zkusila jsem toho opravdu spoustu. Hodne stesti.[/quote]Jen, abych si to uvědomila pojmově...Je rozdíl mezi alternativní a celostní medicínou, nebo jsou to synonyma. Také se chci vydat jinou cestou než klasické medicíny, ale zatím se moc neorietuju.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Atopický ekzém.info
Kontakty